Péče o diabetickou nohu

​Syndrom diabetické nohy patří k nejzávažnějším komplikacím diabetu. Proto není radno podcenit správnou péči.

Základem je každodenní pravidelná hygiena, která by měla obsahovat prohlédnutí nohou a hydrataci. Neměli byste však zapomínat ani na pravidelnou pedikúru. Důležitou roli hraje také nošení vhodných ponožek a pravidelný pohyb s každodenním procvičováním nohou. Nezbytné je také nosit správnou obuv. Stačí totiž jen drobné poranění, které může přejít až do závažných problémů.

Podologická poradna

Jak pečovat o diabetickou nohu, jakou nosit obuv, aby vám seděla přesně na míru a vy jste se cítili dobře? Na tyto a další otázky vám rádi odpovíme v naší podologické poradně se zaměřením na pacienty s diabetickou nohou. Poradna poskytuje především tyto služby:

• vyšetření pacientů s defekty chodidel
• odborné podometrické vyšetření chodidel
• doporučení chirurgické léčby
• návrh ortoprotetické léčby s následnou výrobou ortopedických vložek, ortopedické obuvi a odlehčovacích ortéz pro DK

Tato poradna probíhá při odborné ambulanci MUDr. Petra Krawczyka a MUDr. Jozefa Jakuba v nestátním zdravotnickém zařízení PROTEOR CZ na adrese:

PROTEOR CZ s. r. o.
U Parku 2
702 00 Ostrava

Do této poradny je nutné telefonické objednání

+420 596 139 297

+420 596 139 295


Pedobarografické vyšetření

Při vyšetřeních v naší odborné ambulanci využíváme moderní počítačové aplikace. Touto metodou zjišťujeme nerovnoměrné zatížení plosek při plochonoží, deformitách chodidel a dalších bolestivých stavech pohybového aparátu.

Co všechno moderní systém umožňuje

  1. Vyšetření a detekci patologického zatížení plosek nohou u rizikových pacientů se syndromem diabetické nohy.
  2. Statickou a dynamickou analýzu stoje a chůze se stanovením rozložení hmotnosti a zátěže dolních končetin, projekci zátěžné osy těla u pacientů s posturálními poruchami po úrazech pohybového aparátu, nebo při neurologickém postižení.
  3. Výsledky vyšetření chůze přesně určí postup při aplikaci odlehčujících, nebo korekčních ortopedických vložek, nebo ortéz a zároveň slouží ke kontrole efektu těchto pomůcek.

Vyšetření se provádí zpravidla na základě doporučení odborného lékaře a je hrazeno ze zdravotního pojištění.

Pacient vybavený žádankou o odborné vyšetření typu "K" na počítačovou pedobarografii. Telefonické objednání můžete provést na těchto číslech:

+420 596 139 297

+420 596 139 295